bogowie są wśród nas, kresowy pamiętnik, notatki z dwóch światów
RSS
piątek, 30 kwietnia 2010
Startownie
No, więc przejęłam firmę. Wczoraj załatwiłam główne formalności i zgłoszenia w urzędzie skarbowym oraz podpisałam umowę z panią księgową. Ma przesłać zgłoszenie mojej osoby do ZUSu. Znowu będę ubezpieczona, po 9 latach przerwy. Czekam na REGON, aby zrobić sobie pieczęć i zawrzeć nowe umowy z księgarniami i hurtowniami na stare książki.
Na oficjalny start wybrałam dzień o numerze 1, czwartek (mój szczęśliwy, dzień narodzin pod władzą Jowisza-wydawcy), gdy Księżyc przechodził mój Ascendent w znaku Skorpiona. Słońce jest w Byku, harmonijne w miarę do mojego stellum w Koziorożcu, tyle że naprzeciw Neptuna w XII domu. W efekcie we wszelkich wyżej wspomnianych urzędach przebywałam w zmienionym stanie świadomości, tzn. byłam tak jakby mnie nie było, tylko ciałem.
Na koniec wylądowałam z A. u Baromira i wieczór spędziliśmy na swobodnym omawianiu możliwych projektów kulturotwórczych i stworzeniu Nieformalnej Grupy Miejsko-Wiejskiej Miłośników Tego i Owego.

09:22, transwizje
Link Komentarze (1) »
czwartek, 29 kwietnia 2010
Groźnie
Poszłam spać w dziwnie ponurym nastroju. Takie postawienie do pionu całej świadomości wobec rozmiarów Grozy Tego Świata. Z tego długi sen wizyjny. Widziałam w nim młodego chłopaka, przyszłego Alefa Sterna, na lekcjach w szkole średniej. Miał spryt do przenikania zapisów. Inteligencję i prywatny kontakt z jakimś uczonym zajmującym się kosmosem. Napisał notatkę, którą ówże przesłał w sputniku w kierunku Oriona. Stamtąd miał przylecieć na Ziemię bóg Oriona (tu wizja odlanego z mosiądzu nakrycia głowy egipskiego faraona). "Dostanie tę wieść jeszcze zanim wystartuje" - wyliczył uczony, miała to być droga poprzez czas.
Potem wizja żaby, która dostała dawkę trucizny i szybko zdechła. Zdychając przekształcała się i w końcu była trupkiem małego ludzkiego niemowlęcia.
Dalszą akcję, długą i dość skomplikowaną zapomniałam.
No, to zajrzałam na sympatię.pl i popatrzyłam sobie na zdjęcia A. Sterna. Tak, jest podobny do chłopaka z mojego snu. 
09:42, transwizje
Link Komentarze (1) »
środa, 28 kwietnia 2010
Pytanie
Wczoraj przeczytałam blog Alefa Sterna pisany w ciągu 3 miesięcy zeszłego roku i wydający się martwym. Brzmi trochę jak testament.
Dziś mówią o znalezieniu ciała zaginionego szyfranta.
Zbieg okoliczności?
Czy "PolA LAska" jest dziełem wizjonera czy kogoś, kto coś wiedział ze źródeł całkiem materialnych?

Pomysł na scenariusz: autor pisze powieść, która się ziszcza. Ponuro i straszliwie. Ogarnia go paranoja, że sam wywołał to zdarzenie, bo miał kontakt z Mocą i jego myśl przeszła w rzeczywistość, tak jak boskie "Niech się stanie!". Co zrobi?

20:02, transwizje
Link Komentarze (2) »
niedziela, 25 kwietnia 2010
10 kwietnia
Na Sen Graalu zamieściłam komentarz do czterowiersza 1.42 Nostradamusa, podającym datę 10 kwietnia. I wskazującego wprost winnych tego wypadku.
Z tego zrodziły mi się paralele i porównania, na bazie ukrytej treści. MN połączył osobę L.K. z Ludwikiem XVI, małym człowiekiem w przerastającej go roli w strasznych czasach. Jego śmierć wraz z żoną pod gilotyną zapoczątkowała pierwszą udaną akcję spiskowo-rewolucyjną Iluminatów bawarskich. Wiązała się także z ustanowieniem nowego kalendarza. Grobowce królewskie zostały w tym czasie splądrowane i zniszczone, splendor królów na jakiś czas runął. Teraz ofiara o podobnym charakterze, również z żoną u boku (jak zaćmienie słońca i księżyca w nowiu) ginie tragicznie na granicach "kalendarzowych" zachodu i wschodu. Ciał trzeba było szukać i badać, aby je pochować na królewskim miejscu.
Jest w tym czterowierszu ukryta tajemnica czasów i miejsc związanych z narodzinami Króla-Wybrańca (kość-złoto-król) i wypełnieniem się Alchemii Dziejów. Ale tropów trzeba szukać dalej w innych czterowierszach.
09:23, transwizje
Link Komentarze (8) »
sobota, 24 kwietnia 2010
Sikorzenie
We śnie rozmawiałam na prywatnym gruncie z ministrem Sikorskim i jego żoną. Byłam kimś innym, ale znałam się na astrologii. Rzuciłam parę haseł na bazie jego horoskopowej opozycji Słońca z Plutonem (odcinanie się, przycinanie, odwracanie). Nie wydał mi się w żadnym razie sympatyczny ani otwarty. Jakieś historie z nieznajomymi Żydami przechodzącymi pod mostem, jeden z trzech wszedł na most i skierował go na drogę kariery.
08:46, transwizje
Link
piątek, 23 kwietnia 2010
Ewolucyjnie
Chodząc w przerwie od pasienia kóz po różnych blogach wynajdywanych dość przypadkowo, zauważam ostatnio tendencję zbiorową. Blogowanie zostaje u wielu skonfrontowane z rzeczywistym otoczeniem. Hi hi, u mnie też, też! ;-))))) I albo było się ostrożnym w opisywaniu ludzi jakimi są, albo paplą, i wtedy dostaje się po łapkach. Czym? Strachem, który przejawia się u reprezentatów tegoż bliskiego otoczenia groźbami, eskalacją plotek, wieloznacznymi spojrzeniami i wezwaniami do zastanowienia. Oczywiście, zakazać blogowania blogowiczowi nie mogą, ale sami zestrachani straszyć owszem tak. Pierwsza faza integracji zjawiska jawnego pamiętnikarstwa na bieżąco taka pewnie musi być. Ale to fajnie. Wychodzą sprawy, które inaczej żrą ludzi do śmierci nieprzeżartymi niedomówieniami i domysłami. W zbiorowym sensie może to być krok do wyższej społecznej świadomości. I najlepiej zaliczyć go od razu do efektu pozytywnej ewolucji ludzkości jako gatunku.
15:50, transwizje
Link
Manewr-nie
Nadchodzi czas decyzji (firma, kiedy, jak, po co). Muszę się przestawić z rolniczego "co będzie to będzie" na przedsiębiorcze "co robić, żeby zarobić". Ostatnie doświadczenie nie-Równowagi dało mi mocny impuls do przemyślenia pewnych zaniedbanych z dawna spraw. I zobaczenia ich pod kątem "coś za coś", dającym rzeczywiste poczucie satysfakcji każdej stronie wymieniającej doświadczenia.
Patrzę w gwiazdy. Merkurego retro nie dam rady przeskoczyć, bo termin pili. Mogę pomanewrować położeniem księżyca, dniem tygodnia, numerem dnia. Ale i tak zdecyduje los (będzie wójt tego dnia w gminie czy nie).
We śnie Jary.
Księga na to 25.6 na 17.
I tyle. 
07:06, transwizje
Link
środa, 21 kwietnia 2010
Trwożnie
W nocy we śnie lęki, ataki trwogi i drżenia, cudze (śniła mi się koleżanka od teorii spiskowych).
09:00, transwizje
Link Komentarze (3) »
 
1 , 2 , 3
Archiwum