bogowie są wśród nas, kresowy pamiętnik, notatki z dwóch światów
RSS
sobota, 12 maja 2007
Jeden, dwa, trzy

Przez samotność podniósł mi się poziom nadwrażliwości telepatycznej, to trudno opisać, całymi godzinami telepią mną cudze stany emocjonalne, lęki, stresy, obawy, smutki, nawet nie wiem czyje, z tego tylko bezsenność się rodzi.

12:46, transwizje
Link Komentarze (8) »
piątek, 04 maja 2007
270
Wstępnie ogarnęłam przestrzeń zapisu, na 270 stronach maszynopisu. Teraz skracam komentarze na maksa i uściślam drobne informacje. Chyba się wyrobię w swoim planie, ale zmęczona jestem totalnie.
11:18, transwizje
Link Komentarze (9) »
wtorek, 01 maja 2007
Lektury
Czytam: - "Poczet władców Rosji" Władysława Serczyka, ciekawe i pouczające. - "Dzieje polityczne Europy od rewolucji francuskiej" Mariana Kukiela, wreszcie Polska z okien Europy i na jej tle, a nie wyjęta spośród naczyń połączonych, jakimi są przecież poszczególne państwa. - Herby, legendy, dawne mity" Marków Derwicha i Cetwińskiego, rzecz o rekonstrukcji słowiańskiego widzenia świata i kosmosu na podstawie znaków herbowych i legend rodowych. Baaardzo ciekawe. Przeczytałam: - "Nostradamus, sekrety przepowiedni" Davida Ovasona. Zaskoczenie. Rzecz sprawia wrażenie mieszaniny cennych informacji z zupełnym badziewiem. Nie wiem nic o autorze, który pisze o sobie "my" jakby identyfikując się z grupą badaczy. Jednak jego nadęcie i przemądrzałość w szczegółach wcale nie przekłada się na merytoryczną ścisłość, ani nawet znajomość francuskiego. Można podejrzewać, że to koleś, który naściągał materiałów francuskich, przepuścił przez translatora i nawet niewiele zmieniając pozlepiał z nich całość, ukwiecając ją własnymi pomysłami, które wcale nie są dobre, ani ciekawe. Myśl: społeczny "święty spokój" płaci takim "uczonym" za fałszowanie Proroctwa, są też tacy, którym zależy, aby na popularności zyskiwały podobnie denne pseudo-wywody... Przejrzałam: - "Nostradamus, wielka księga przepowiedni" Francisa X. Kinga. No, tego się nie daje czytać, takie idiotyczne.
09:09, transwizje
Link Komentarze (2) »
Archiwum